Co způsobuje poruchy erekce

Velmi nepříjemný, ale bohužel častý problém mnoha mužů je i tzv. erektilní dysfunkce nebo jednoduše řečeno, porucha erekce.

Tento problém se však projevuje různě, když může docházet jen k dočasným poruchám erekce, ale také i k dlouhodobějším, kde již je nutné zvážit léčbu léky, které předepisuje lékař. Jak je však možné řešit tento problém bez nutnosti užívání léků na předpis?

Nedostatek pohybu jako příčina špatné erekce?

V případě, že máte nadváhu, je podstatně větší pravděpodobnost, že budete mít problémy s erekcí, jako v případě, že je váš BMI index v rozmezí hodnot 19-25.

Právě obezita je totiž jednou z nejčastějších příčin problémů s erekcí. V tomto případě proto doporučujeme pravidelně cvičit, což kromě zlepšení erekce může pozitivně ovlivnit i mnoho jiných funkcí vašeho těla.

Špatná životospráva a nezdravý životní styl

S nadváhou samozřejmě souvisí i špatná životospráva. Nejednou však problémy s erekcí mají i lidé, kteří viditelně nadváhu nemají a také jejich BMI index je víceméně v normálních hodnotách.

V jejich případě však může jít i problém související se špatnou životosprávou a nezdravým životním stylem. V případě stravy se doporučuje mít, co nejpestřejší jídelníček, ve kterém by neměly chybět především potraviny bohaté na minerály a vitamíny, jejichž nedostatek může negativně ovlivnit hladinu testosteronu, který pozitivně ovlivňuje i funkci mužského pohlavního orgánu.

Kromě toho však problémy s erekcí mohou způsobovat některé zlozvyky, které se však lidé nejednou neradi zbavují a to přesto, že kromě zdraví jejich stojí i nemalou část rodinného rozpočtu. V tomto případě máme konkrétně na mysli cigarety, které negativně ovlivňuje průtok krve v žilách a tepnách, čímž dochází k hormonální anomálií, jako je i nedostatek testosteronu. Proto, pokud kouříte a máte problémy s erekcí, určitě čím dříve skoncujte s kouřením.

Vysoký krevní tlak

Hypertenze nebo prostě vysoký krevní tlak je jedním z faktorů, který vede k ateroskleróze (tukovým platem ve stěnách tepen) a kornatění tepen. Tím dochází ke stavu, kdy jsou drobné cévy v penisu zúžené a naplnění penisu krví může být proto o něco složitější.

V tomto případě nepomůže nic jiného než návštěva lékaře, který by vám měl předepsat vhodnou léčbu, čímž by reálně mělo dojít k tomu, že se vaše erekce vrátí do normálu. V případě vysokého krevního tlaku určitě neužívejte různé podpůrné (ani přírodní) pilulky na zlepšení erekce, které díky svému složení uvolňují produkci oxidu dusnatého.

Cítím se zdravý, může být za problémy s erekcí psychika?

Ano, může. V případě, že v nedávné době prožíváte zažívají více stresů období v práci, je velmi pravděpodobné, že za poruchou erekce se skrývá právě psychika.

Mnohé testy, které byly v minulosti provedeny, potvrzují, že až u přibližně 20% pacientů se za poruchou erekce skrývají psychologické faktory jako je stres, úzkost, deprese, nebo i nízké sebevědomí. Právě nízké sebevědomí a obava z neuspokojení partnerky je častou příčinou mnoha mladších mužů. V tomto případě jde většinou o dočasný stav, který časem sám odezní. V případě přetrvání je vhodné zvážit návštěvu psychologa nebo sexuologa.