Věci pro které nemáte chuť na sex

Ať už jste muž, nebo žena, není ničím neobvyklým, když po čase ztrácíte chuť na sex. Důvodů, proč tomu tak je, může být několik a u mužů a žen mohou být různé.

Stres a psychologické faktory

Velmi běžným důvodem, proč nemají muži a také ženy chuť na sex, je například nervové vytížení, deprese, úzkost a jiné poruchy psychologického faktoru. Ty jsou většinou způsobeny například stresující prací, špatným prostředím, ale také například z důvodu problémů finanční povahy.

Většinou jde o problém krátkodobého charakteru, který by časem měl sám odeznít. Proto nezapomínejte na dostatečné množství relaxu, co vám zpravidla pomůže minimálně zmírnit dočasné psychické rozpoložení.

Stereotyp v posteli? Zkuste to změnit

Častým důvodem, proč má většina mužů a žen pocit, že jejich milostný život není takový, jaký býval, je příliš velký stereotyp v posteli. Totiž, pokud vaše každodenní milování probíhá převážně stejně, je jen otázkou času kdy dojdete do fáze, že váš sexuální život bude jakousi nezáživný rutinou. Řešením je změna stereotypu a to tak, že svou partnerku nebo partnera překvapíte něčím novým, co dozajista zvýší hladinu libida a tedy i chuť na sex.

Nezdravý životní styl a nadváha také negativně ovlivňuje chuť na sex

Mezi věci, pro které nemáte chuť na sex patří jednoznačně nadváha a obecně nezdravý životní styl.

Především u žen je možné bádat při nabrání nějakého toho kila na váze snížení sebevědomí, což se zákonitě odrazí i na kvalitě jejich sexuálního života.

V případě mužů může zase docházet ke zhoršení funkcí penisu, což v konečném důsledku může znamenat nejen neschopnost mít pohlavní styk, ale i časem nárůst obavy, zda se daný stav nezopakuje. Za tento stav může konkrétně například kouření, které u většiny mužů způsobuje problémy s erekcí, ale i nedostatečně pestrá strava, která je chudá na důležité minerály jako je zinek a vitamíny, které pozitivně ovlivňuje činnost lidského těla. Proto, pokud máte pocit, že patříte do této skupiny mužů a žen, pravidelnější kardiotrénink ve formě například alespoň půlhodinového běhu vám určitě neuškodí.

Antikoncepce a jiné léky ovlivňující hladinu hormonů v krvi

Přestože je antikoncepce v současnosti zcela běžná u žen, které si chtějí vychutnávat bezstarostný sex s partnerem, v dlouhodobém horizontu může ovlivnit hladinu libida a tedy i chuti na sex.

Proto, pokud delší dobu užíváte antikoncepci a v posledním období pociťujete ztrátu chuti na sex, je velmi pravděpodobné, že právě antikoncepce je původcem tohoto problému. Kromě ní však chuť na sex negativně ovlivňují i jiné léky, které ovlivňují hladinu hormonů v krvi. Ztrátu chutě na sex můžete pociťovat i v případě užívání antidepresiv.