Jaká strava pomáhá erekci

Tak jako strava může negativně ovlivnit mnohé funkce těla, může také působit na ně i pozitivní, a to včetně většiny funkcí penisu, nevyjímaje erekci.

Právě ta častokrát nefunguje tak, jak má fungovat v těch situacích, kdy je její stoprocentní funkčnost nejvíce potřeba. Většina z vás jistě rozumí, že tím myslíme pohlavní styk, který je k ideálnímu partnerskému životu velmi důležitý.

Problém s erekcí, proto zákonitě nutí nejednoho muže položit si otázku, co vlastně způsobuje, že s jeho penisem není něco v pořádku. Těch, kteří tento problém trápí určitě zahrnou do možných příčin vzniku erektilní dysfunkce i nezdravý životní styl, se kterým úzce souvisí i strava. Ta skutečně v nejednom případě zhoršené kvality erekce dokáže udělat hotový zázrak.

Potraviny bohaté na zinek

Zinek jako jeden z nejběžněji vyskytujících se minerálů ve stravě je paradoxně nejednou přijímán v nedostatečném množství. Denní doporučená dávka, která je u dospělého jedince přibližně 15 mg, pomáhá udržovat mužské tělo v dobré kondici, přičemž pozitivně zinek působí hlavně na tvorbu testosteronu a spermií.

Proto, pokud máte pocit, že vaše erekce není dostatečně tvrdá, možná právě strava bohatá na zinek (játra, plody moře, hrášek, luštěniny …) nebo zinek ve formě glukonátu zinečnatého (ve formě tablet), vám tento problém mohou pomoci vyřešit.

Dýňová semínka

Vynikajícím pomocníkem na zlepšení erekce jsou i dýňová semínka, které jsou bohaté na zinek, minerály, vitamíny a omega-3 mastné kyseliny. Kromě podpory erekce, tyto látky pozitivně působí i proti chřipce, na vlasy a na prostatu. Proto určitě neváhejte zařadit do vašeho jídelníčku i tuto pochoutku.

Ženšen

Všehoj asijský, také známý jako ženšen pravý nebo prostě ženšen, je původem asijská rostlinka, která je u nás běžně konzumována jako čaj ze ženšenu.

Je vynikající nejen pro zlepšení erekce, ale i na zlepšení chuti na sex. Podobně jako zinek i ženšen podporuje tvorbu spermií, přičemž doporučená denní dávka kořene ženšenu by neměla přesáhnout hranici 2g, a to po dobu maximálně tří měsíců.

Mimo pány je ženšen oblíbený i mezi ženami, protože stejně jako u mužů působí jako afrodiziakum. Vyhnout jeho konzumaci se však musí těhotné a kojící ženy.

Ryby, plody moře

Ryby většina Slováků na svém talíři vidí skutečně zřídka, a to přesto, že mnozí lékaři doporučují ryby a plody moře konzumovat minimálně jednou týdně. Co se týče pánů, ty jistě potěší fakt, že ryby zvyšují chuť na sex a zlepšují kvalitu erekce a to díky vysokému obsahu vitamínů, kalcia a omega-3 mastných kyselin.

Pomůže i zelený čaj

Zelený čaj, který je v našich končinách velmi oblíbený je známý svým vysokým obsahem antioxidantů, které eliminují volné radikály v těle, které blokují průtok krve v těle.

Díky tomu dochází ke zlepšení průtoku krve i do penisu, čímž je muž schopen udržet pevnější a kvalitnější erekci. Ranní šálek zeleného čaje vám tedy v tomto případě určitě neuškodí, spíše naopak.